Choď na obsah Choď na menu
 

10. ročník

SALTARE ORBIS 2017

sa uskutočnil 13.05.2017

vysledny-plagat-so2017_malacky-page-001.jpg

ĎAKUJEME za skvelú 

tanečno - súťažnú atmosféru počas celého dňa 13.05.2017 

 

saltare-orbis-2017-plagat.jpg


 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

9.ročník

SALTARE ORBIS 2016

sa uskutočnil

07.05.2016 (sobota)

vysledny-plagat-so2016-malacky.jpg

saltare-orbis-2016.jpg

 

športová hala Malina Malacky

logo-saltatrixxxx.jpg

Tanečná súťaž Saltare Orbis opäť rozhýbala Malacky

Do Malaciek dorazilo v sobotu 7. mája viac ako 2000 tanečníkov z celého Slovenska. Športová hala Malina opäť praskala vo švíkoch a vrelo to nielen na palubovke, ale aj v publiku.
Celoslovenskú tanečnú súťaž Saltare Orbis každoročne pripravuje Akadémia pohybu a tanca Saltatrix. A tento rok opäť prilákala množstvo zvedavých Malačanov. Nečudo, veď v okolí športovej haly to hýrilo farbami najrôznejších kostýmov. Deti, juniori i mládežníci sa predstavili v scénických choreografiách, v discu, šou, open i hip-hop choreografiách. Tancovalo sa 15 hodín a vystúpenia si pozrelo takmer 700 divákov. Výkony hodnotila odborná porota z VŠMÚ, ale i uznávaní českí a slovenskí tanečníci. Streedancová porota sa dokonca podvečer predstavila v exhibícii, čo zožalo obrovský úspech v publiku, ale najmä medzi tanečníkmi.
Dovedna sme videli takmer 200 choreografií. Organizátori rozdali 104 ocenení vrátane 15 cien poroty a Ceny primátora mesta Malacky. Tú získal tanečný súbor Setas zo Senca s choreografiou s názvom Rebelové. Cenu im s potešením odovzdal osobne Juraj Říha.

Text, foto: N. Jánošová

 

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

 

8. ROČNÍK 

SALTARE ORBIS 2015

saltareorbis_2015_1den-page-001.jpg

09.máj 2015 sobota

vyhodnotenie-saltare-orbis-2015-page-001.jpg

Výsledná bodová listina ocenených choreografií - zaslaná na email dňa 15.05.2015

imagescag47cuy.jpg

 

 

7. ročník

Saltare Orbis 2014

10. máj 2014 (sobota)

 

saltare_orbis_2014-page-001.jpg

 ĎAKUJEME VŠETKÝM = ORGANIZAČNÉMU TEAMU, POROTE, TANEČNÍKOM, RODIČOM, NÁVŠTEVNÍKOM, DJ A ZVUKOVEJ TECHNIKE, SPONZOROM, ŠH MALINA, ZDRAVOTNEJ SLUŽBE + MNOHÝM ĎALŠÍM ZA SKVELÝ A ÚŽASNÝ 7. ROČNÍK SALTARE ORBIS 2014 V MALACKÁCH :) CELÁ SOBOTA BOLA V MALACKÁCH NABITÁ TANEČNOU ENERGIOU I ATMOSFÉROU AJ VĎAKA ZA KRÁSNE POČASIE A SLNIEČKO :)

 

vyhodnotenie-so-2014-page-001.jpg

 
 
 
 
 6. ročník
 SALTARE ORBIS 2013
04. mája 2013

 saltare-orbis-2013-foto-2.jpg

Prvá májová sobota patrila v Malackách celoslovenskej tanečnej súťaže Saltare Orbis.
Od rána sa súťažilo na palubovke Športovej haly Malina, ktorá sa v tento deň zmenila na tanečný parket, vystriedalo 60 tanečných skupín zo všetkých kútov Slovenska.
 
Súťažili mladšie a staršie deti, juniori, mládež do 16 rokov i taneční seniori nad 20 rokov. Sily si
zmerali sólisti, duá, malé choreografie do 6 tanečníkov, seven choreografie no a samozrejme i veľké scénické, disco, show, open či hip-hop choreografie.
 
Výkony súťažiacich hodnotila odborná porota zložená zo slovenskej a českej tanečnej špičky, absolventov VŠMÚ i priekopníkov rôznych tanečných štýlov. V kreslách porotcov sa v závislosti od tanečnej kategórie striedali známe mená ako David Tichý, Zuzana Veselá (Zizoe), Aron Mitu, Miriam Horváthová, Juraj Jurík, Mia Majerníková, Marcel Čechvala a Hana Valová.
 
Tanečný parket ani na chvíľu nevychladol, tancovalo sa viac ako 18 hodín. Až do neskorej noci sa na ňom striedali tanečníci a v závere pred kategóriou hip hop svoje umenie predviedla aj porota pre túto kategóriu.
 
Tanečné výkony začínajúcich i pokročilých tanečníkov, si mohli diváci vychutnať v 217 choreografiách v podaní 1925 tanečníkov. Organizačný team rozdal 41 bronzových, 33 strieborných a 36 zlatých ocenení, 47 medialí pre 1.-2.-3. miesto, 22 medialí pre ostatných tanečníkov, ale aj  29 cien poroty.
 
Hľadisko v ŠH Malina bolo celý deň plné návštevníkov z rôznych kútov Slovenska, ale i Malaciek. Nečudo, veď tancovali aj  malackí zástupcovia Saltatrixu. Súťažili síce len deti či juniori, no deti podali výkony za celé tanečné štúdio Saltatrix a úspešne ho reprezentovali. V show, open a hip hop tanečných kategóriách si odniesli i ocenenia.
 
Tanečnú súťaž podporilo mesto Malacky v rámci projektu, Raiffeisen bank, Generali Slovensko a JP market - Party live.
 

saltare-orbis-2013-foto.jpg

 
 
 
 
 
5. ročník
05.05.2012 sobota
 
SALTARE ORBIS 2012

saltare-orbis-2012.jpg

 
 
Saltare Orbis 2012 = 
16 hodín tancovania nonstop,
viac ako 1600 súťažiacich tanečníkov,
prihlásených a odtancovaných 258 choreografií,
8 špecialistov na tanec a odborníkov ako porota,
ocenených 115 choreografií,
700 tanečníkov si pochutnalo na lízatkách,
viac ako 800 divákov,
len 1 organizačný team,
len 1 DJ na hudbu,
len 1 moderátor a jeho 16 hodinové moderovanie s príjemným hlasom,
2 šatne pre tanečníkov - sokolovňa a stolnotenisová hala vyťažné na maximum,
24 vriec odpadu po tanečníkoch
a koniec súťaže o pol noci z 5. na 6. mája.
VĎAKA VŠETKÝM, KTORÝ SA PODIEĽALI NA TOMTO ROČNÍKU - BOL TO ÚŽASNÝ TANEČNÝ MASAKER
 

saltare-orbis-2012--2.jpg

 
 
4. ročník
SALTARE ORBIS 2011
02. apríla 2011  sobota

ladies-style-action.jpg

   
 V sobotu 02.apríla 2011 sa v športovej hale Malina v Malackách uskutočnil 4. ročník tanečnej súťaže pod názvom Saltare Orbis 2011. Súťaž bola už druhý rok s medzinárodnou účasťou tanečných skupín z celkového počtu piatich zorganizovaných súťaží.  Organizátorom súťaže bolo tanečné štúdio Saltatrix Malacky v spolupráci s českým občianskym združením Deti fitness aneb sportem proti drogám©.
Do tanečnej súťaže sa prihlásilo množstvo tanečných skupín pôsobiacich v ZUŠ, CVČ, ZŠ i mestských kultúrnych strediskách ako aj súkromných tanečných kluboch z 23 kútov Slovenska a 1 českého mesta Hodonína (Bánovce nad Bebravou, Senec, Bratislava, Trnava, Staškov, Považská Bystrica, Piešťany, Turzovka, Trenčín, Sobotište, Modra, Skalica, Martin, Trakovice, Levice, Púchov, Myjava, Komárno, Dubnica nad Váhom, Stará Turá, Sereď, Stupava a Malacky)
Celý deň súťaže sa pred športovou halou Malina pohybovalo veľké množstvo detí a miestami to vyzeralo ako v americkom parku pre verejnosť, kde sa deti hrali na tráve s loptami, alebo si skúšali svoje tanečné choreografie, sedeli na tráve i lavičkách a pochutnávali si na zmrzline, či chutnom perníku.
Vo vnútri športovej haly Malina to zase vrelo tanečnou horúčkou, pretože od skorého rána do neskorého večera sa tancovalo v tanečných kategóriách scénické tance, disco dance, originální kategória – cheerleaders, mažoretky, orient, malé choreografie – sóla, duá, show dance, open dance a hip hop/street dance. Približne 400 divákov v hľadisku mali možnosť vidieť celkovo 1062 tanečníkov v detských, juniorských a mládežnickych vekových kategóriach.
Medzinárodná porota v zložení odborníkov pre pohyb a tanec PaedDr. Soňa Kršjaková, PhD. , Mgr. art. Mia Majeríková, Mgr. art. Magdaléna Čaprdová, Mgr. art. Juraj Jurík, Mgr. Hana Srncová (ČR), Alena Matějová (ČR), Mgr. Dobrava Míčka Škvaridlová, Ing. Miriam Horváthová mala plné ruky práce pri udeľovaní bodov za image, techniku a choreografiu pre 163 jednotlivých choreografií. Celkovo bolo ocenených 99 choreografií a víťazi si v každej kategórii si mohli odniesť diplomy a poháre ako aj   vecné ceny,  ktoré venovalo mesto Malacky, Poisťovňa Generali Slovensko pobočka Malacky, firma Lucitex – podlahy a koberce Malacky.
Hojná účasť súborov a skupín zo Slovenska sa v nemalej miere prejaví aj na ďalšom dôležitom podujatí. Nakoľko víťazi tanečnej súťaže organizovanej v Malackách, dostali  veľkú výhodu, pretože automaticky postupujú na finále ďalšej medzinárodnej súťaže „Deti Fitness aneb sportem proti drogám“, ktorá sa uskutoční 28.-29.mája 2011 v Prahe v Sparta Aréne.
Tanečné štúdio Saltatrix vyjadruje vďaku za spoluprácu a ústretovosť riaditeľovi ŠH Malina p. Mihočkovi ako aj poskytnutie priestorov Stolonotenisovej haly využitých ako šatne, p. Pavlovi Oreskému za prepožičanie Sokolovne ktorá slúžila taktiež ako šatne pre tanečníkov, mestu Malacky za ceny s logom mestským logom, ktoré venovali pre víťazov, taktiež ďakujeme poisťovni Generali Slovensko pobočka Malacky a firme Lucitex – podlahy a koberce za poskytnutie rôznych vecných cien pre tanečníkov, v neposlednom rade firme H2K group Malacky za tlač plagátov a diplomov súťaže.
   

crash-2.jpg

  

seasons.jpg

3. ročník
30.01.2010 sobota
SALTARE ORBIS 2010

saltariky.jpg

 
 V ŠH Malina v Malackách malo možnosť 450 divákov vidieť v sobotu 30. januára 2010 tanečníkov z rôznych kútov Slovenska i neďalekej Českej republiky.  
 
Približne 600 tanečníkov súperilo v 100 choreografiách tanečných disciplín a ako malé choreografie – sólo, duo, scénika, hip hop, show, disco a open. 
Porota udelila 65 hlavných cien. 
Cenu primátora mesta Malacky prevzal Jakub Ressler (pravdepodobne priamy potomok Michalela Jacksona) zo ZUŠ Hodonín ČR za úžasný tanečný, herecký a spevácky výkon v choreografii Come on girls . 
  FOTO - odovzdávanie Ceny primátora mesta Malacky - Jakubovi Resslerovi - ZUŠ Hodonín
 

jakub.jpg

_________________________________________
2. ročník
13.06.2009 sobota
SALTARE ORBIS 2009

img107.jpg

 
  Viac ako 300 divákov mohlo v ŠH Malina v sobotu 13. júna 2009 vidieť tanečníkov z rôznych kútov  Slovenska. 
Približne 750 tanečníkov súperilo v 147 choreografiách tanečných disciplín a ako malé choreografie – sólo, duo, scénika, hip hop, show, disco a open. 
 Porota udelila 72 hlavných cien, 6 vedľajších cien poroty a cenu primátora mesta Malackysi odnieslo Korzo Trenčín.
Tanečnú súťaž organizovalo tanečné štúdio Saltatrix Mestského centra kultúry pod záštitou mesta s prispením nadácie ProMalacky. Druhý ročník celoslovenskej tanečnej súťaže bol zaťažkávajúcou skúškou pre ŠH Malina aj vydareným kultúrnym podujatím.
 

img109.jpg

 1. ročník
08.03.2008 sobota
SALTARE ORBIS 2008
 

2110_g_IMG_1501.jpg

 
 
 
0.      Ročník
26.05.2007 sobota
SALTARE ORBIS 2007